Výstup na Mt. Blanc

 

Chtěli byste překonat sami sebe a zažít něco naprosto výjimečného a nezapomenutelného? Toužíte stanout až na samém vrcholku Evropy? Jestli máte v krvi aspoň trochu touhy po dobrodružství...

Obecně

Už několik let organizuji výstupy na tuto nádhernou horu a mám několik desítek úspěšných výstupů. Výstoupit na nejvyšší horu Evropy Mt. Blanc a dosáhnout vrcholu ve výšce 4 810 m je životní zážitek. Určený je pro sportovce a pro fyzicky zdatné lezce. Výstup je organizován v malých skupinách.

Cena výstupu

Cena se pohybuje od 10 900 Kč a je odvislá od počtu klientů ve výstupové skupině. Cena za celý zájezd zahrnuje dopravu vlastním mikrobusem, vůdcování a ubytování v campu pod Mt. Blancem. 

Charakteristika výstupu

Výstup a sestup trvá 3-4 dny. Většina trasy je "choďák", první část kamenitým a skalnatým terénem, od nadmořské výšky 3800 m po ledovci. Trasa není zajištěná, pouze na krátkých úsecích jsou k dispozici jistící ocelové lana. Výstup je náročný na dobrou fyzickou přípravu, zvláště ve vyšších nadmořských výškách je každý krok náročný a bez tréninku a aklimatizace není možný.

Termíny výstupů

Výstupy probíhají od června do září. Sezóna 2017 je již u konce, aktuálně je již možné rezervovat termíny na rok 2018. Pro bližší informace mě prosím kontaktujte.

 

© 2023 by YOLO.

Proudly created with Wix.com

  • Google+ Clean
  • Twitter Clean
  • facebook
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now